Van oktober t/m mei kun je bij De Lieve Vrouw een spraakmakende film zien, met een inleiding of nagesprek, georganiseerd door de vrijwilligers van Movies that Matter On Tour Amersfoort.
 

 

logo on tour amersfoort

 

9 maart

In the Age of Vigilance

202603 MTM age vigilance

Korte films over controle, urgentie en verzet

In maart presenteert Movies that Matter On Tour een krachtige selectie korte films, waaronder een voorvertoning van twee nieuwe festivals shorts. Van een satirische video die leidt tot gevangenschap in Venezuela, tot de dreigende aanwezigheid van ICE in de Verenigde Staten, en slapeloze nachten gevormd door oorlog en wereldwijde gruweldaden. Samen schetsen deze films een beeld van de urgentie en kwetsbaarheid van het leven onder voortdurende druk, waarin waakzaamheid een vast onderdeel van het dagelijks bestaan is. Ze onderzoeken wat het betekent om zo te leven, en wat er nodig is om te blijven denken, voelen en weerstand te bieden.

Looking For A Donkey (Juan Vicente Manrique, 2024 – 17′)
In een klein stadje in de Venezolaanse Andes namen twee brandweerlieden een video op van een ezel, alsof het de president van Venezuela was die hun vervallen faciliteiten bezocht. Diezelfde dag werden de brandweerlieden gevangengezet, maar over wat er met de ezel is gebeurd, is weinig bekend.

A Lien (David Cutler-Kreutz, Sam Cutler-Kreutz, 2023 – 15′)
Op de dag van hun green-cardinterview wordt een jong koppel geconfronteerd met een gevaarlijk immigratieproces.

What If They Bomb Here Tonight? (Samir Syriani, 2025 – 16′)
Samir en Nadyn, een Libanees echtpaar, brengen een slapeloze nacht door, bang dat een Israëlische luchtaanval de glazen wanden van hun huis zal vernielen. Terwijl hun kinderen vredig slapen, worstelen ze met de vraag of ze moeten vluchten of het risico moeten nemen en blijven.

happiness (Fırat Yücel, 2025 – 18′)
Een urgent desktopdagboek, gemaakt op het snijvlak van een hectisch digitaal landschap en het innerlijke geweld van moderne kolonisatie. De film volgt de slapeloze nachten van een groep activisten, met hun ogen op schermen gericht terwijl zij het nieuws uit Palestina en de rest van de regio volgen. In Amsterdam, ver weg van hun thuislanden, houden politiegeweld en de dreiging van deportatie hen nacht na nacht gekluisterd aan digitale interfaces. Door zich via schermen en op straat te verbinden met antikoloniale weerstand, is happiness een bescheiden herinnering om te blijven zoeken naar oplossingen.

 

Na afloop is er gelegenheid om over het onderwerp met elkaar in gesprek te gaan over dit onderwerp. De verantwoordelijke werkgroep is nog bezig een passende deskundige te vinden voor deze avond.


 

Ben jij een filmliefhebber? En wil je een bijdrage leveren aan een betere wereld, hoe klein ook? Dan zijn wij op zoek naar jou

‘Movies that Matter’, het filminitiatief van Amnesty International, vertoont eenmaal per maand in Amersfoort een film over mensenrechten. De films zijn favorieten van het jaarlijkse ‘Movies that Matter’ filmfestival in Den Haag en worden vertoond in Theater De Lieve Vrouw. Voorafgaande aan de film is er een korte inleiding, na de film volgt een gesprek. Waar mogelijk een ervaringsdeskundige gekoppeld aan de betreffende film. De organisatie van ‘Movies that Matter’ in Amersfoort is in handen van de lokale groep van Amnesty leden.

We zoeken: mensen die het leuk vinden om te organiseren, om sprekers te zoeken bij de films en om gastheer/gastvrouw te zijn. Jong of oud, vrouw of man, met wortels in Nederland of daarbuiten – iedereen die een paar uurtjes per maand wil meedoen is welkom.

Wij bieden: De mogelijkheid films al vóór de vertoning te bekijken. Ontmoeting met ervaringsdeskundigen gekoppeld aan een bepaalde film. Training en deelname tijdens het jaarlijkse ‘Movies that Matter’ festival in Den Haag.

Geïnteresseerd? Heb je nog vragen? Mail snel naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. of stuur een whatsapp naar 06-45705650